כיצד לנהל תיק גירושין עם מינימום נזק וכאב?

אנו יודעים שהחלטה לבטל את הנישואין היא החלטה לא פשוטה, לאחר שכבר התקבלה ההחלטה להתחיל בתהליך הגירושין חשוב מאוד איך לעשות את ההליך בצורה הכי נעימה והכי פחות כואבת במידת האפשר כמובן.

לא אחת אנשים אמרים כי ההחלטה להתחתן, היא ההחלטה החשובה ביותר של אדם בחייו, אכן אמרה זאת נכונה, אך לצד זאת, ישנה את האמרה המפורסמת הבאה, "צריך לדעת גם ממי להתגרש".

ההחלטה לפרק את הנישואין, אינה קלה, ומרבית מן המקרים הליך הגירושין טומן בחובו לא מעט קשיים, חלקם נפשיים וחלקם כלכליים. אולם, זאת תקופה, ומטבע הדברים תקופה בסוף חולפת, ובמדריך שכאן נפרוס בפניכם מספר עצות זהב כדי שיעזרו לך לעבור את התקופה הזאת.

*לא לערב את הילדים- סוגיה זו היא הראשונה במעלה, מאחר שדווקא האנשים שאנחנו הכי רוצים בשלומם, בהם אנו פוגעים, ובהליך גירושין, אלו הילדים. ככל שמדובר בילדים קטנים, כך הם חשופים יותר לפגיעה, ומטבע הדברים עלינו להגן ולשמור עליהם. כיצד עלינו להתנהג בעת הליך גירושין כאשר ילדכם עדיין קטנים? על בני הזוג להראות לילדים כי הכל תקין בין אמא ואבא, ולהימנע מלערב אותם בהליך הגירושין, זאת אומרת לא לשתף את הילד כדי לזכות באמפתיה שלו, ובמקרה קיצון להסית את הילד כנגד ההורה האחר.

*קור רוח- הליך הגירושין, הוא הליך שמוגדר כמאד אמוציונלי, מחקרים מוכיחים כי מרבית האנשים שנמצאו בתהליך מהסוג הנ"ל, פעלו יותר מבחינה רגשית ופחות מבחינה שכלית, הרבה רגשות מתעוררים בהליך הנ"ל כדוג' כעס על בן הזוג, תחושת תסכול, קנאה, אכזבה, מדובר על פניו בתחושות שהן טריוויאליות. אולם, יחד עם זאת יש לעשות ככל הניתן כדי לשמור על קור רוח ולתת לתחושות השליליות להיעלם. כאשר בני הזוג יגיעו להליך הגירושין כאשר הם נקיים מתחושות שליליות, כך הם יוכלו לפנות יחד למסגרות טיפוליות שונות, ואף יוכלו לדלג על ההליך המשפטי.

*חתירה להסכם גירושין-"דברי חכמים בנחת נשמעים", לא בכדי בחרנו לפתוח במשפט זה, כאשר מגיעים לשיח בנחת התוצאות הן תמיד טובות יותר, כך גם בהליך הגירושין, כאשר בני הזוג מתעלים על הקשיים, ובוחרים לסיים את הקשר הזוגי מתוך הבנה, כך התוצאה תמיד תהיה טובה יותר. הליך הגירושין אינו כלכלי ומקשה מאוד על ההתמודדות הנפשית עם הפרידה. האלטרנטיבה אפוא היא גירושין בהסכמה: בני הזוג יושבים יחד עם עורך דין משותף ומגבשים הסכמות הוגנות לגבי כל אחת מן הסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק.

משרדנו עוסק בתחום דיני המשפחה על שלל רבדיו השונים, מחלקה זו מנהל  עורך דין זהר, עוסק אשר בתחום דיני המשפחה למעלה מעשור, עו"ד זהר מייצג בבתי משפט לענייני משפחה ובבתי דין רבניים בענייני מזונות, מזונות אישה, משמורת, תביעות בענייני חלוקת הרכוש, צוואות וירושות, חטיפת והגירה פנים ארצית של ילדים, הסכמי ממון והסכמי גירושין.

כמו כן, עו"ד זהר מנהל במשרדנו הליכי גישור בתיקי משפחה ובתיקים אזרחיים, בעל כישרון למציאת פתרונות יצריתים למקרים קשים וסבוכים, ובעל רזומה עשיר ומרשים של הצלחות בתחום.

צרו קשר לכל שאלה

גלילה לראש העמוד
WhatsApp chat
דילוג לתוכן