צוואות וירושות

ישנו הבדל משמעותי בין צוואה לירושה:

אנשים נוטים לבלבל בין צוואה לירושה, צוואה, נכתבת על ידי המצווה בעודו בחיים, ולאחר מכן ניתן צו לקיום צוואה על ידי רשם הירושות. כאשר קיימים פגמים בעריכת הצוואה, אזי שליורשים על פי הדין קמה הזכות להתנגד לצוואה, ובבוא העת אף לפסול אותה. לכן אנו ממליצים לבצע את הצוואה אצל עורך דין המומחה בתחום דיני המשפחה.

ירושה מוסדרת על פי חוק הירושה ליורשים, וכאשר אדם הולך לעולמו בהעדר צוואה, אזי שחוק הירושה גובר.

נושא צוואות ויורשות היינו נושא מאד חשוב, שכן אדם הרוצה להתנות על מה שקובע חוק הירושה, הדרך שלו לעשות זאת היא באמצעות צוואה בלבד. גם זוגות הנמצאים בפרק ב' לחייהם ורוצים להכתיב כיצד יחולק העיזבון העתידי בניהם, עליהם להכין צוואה בנוסף להסכם ממון.

קיימת תופעה בה הורים בעשור השמיני והתשיעי לחייהם, מעניקים את כל זכויותיהם לאחד הילדים הנמצא קרוב אליהם, ואף לעיתים כל שנה ושנתיים מעניקים לילד אחר את כל זכויותיהם. לאחר פטירתם, אנו מוצאים עצמנו מתדיינים בתביעות ארוכות בין יתר האחים כאשר כל אחד טוען כי מלוא העזבון שייך לו.

משרדנו מאמין כי על פי רוב הראוי והצודק  העיזבון יחולק בין האחים באופן שווה. אולם, ישנם מקרים בהם יש ילד אחד שבהחלט תרם, עזר יותר מאחיו או לחילופין מוחלש יותר כלכלית/שכלית, ועל כן  ראוי להעניק לו מעט יותר- ליצירת קשר עוד היום לחצו כאן.

צרו קשר לכל שאלה

גלילה לראש העמוד
WhatsApp chat
דילוג לתוכן