משפט פלילי

ייצוג בתיקים פלילים

חוק המתה, אונס, תקיפה, סמים, רכוש וכל עבירות הפליליות האסורות על פי דין.
חוק העונשין קובע שורה ארוכה של עבירות החל מעבירות חטא שהן עבירות שהמחוקק הגדירן כעבירות הקלות ביותר בספר החוקים, העונש לצד עבירות החטא הוא עד שלושה חודשי מאסר בפועל. עבירות העוון אשר העונש לצידן נע משלושה חודשי מאסר ועד שלוש שנות מאסר. עבירות הפשע אשר העונש לצידן נע משלוש שנות מאסר ועד מאסר עולם חובה (בעיקר בעבירות רצח).

חלוקת סדר העבירות לפי חטא, עוון ופשע יוצרת מנעד רחב של עבירות אשר מחייבות את עורך הדין להיות בקיא ברזי הדין הפלילי.

לדוגמא, העבירות השכיחות בחוק העונשין הן בעיקר עבירות רכוש, עבירות אלימות, עבירות נגד עובדי ציבור, שוחד, עבירות אינוס, עבירות המתה ועוד מספר רב של עבירות פליליות.

עד לעבירות פשע רכוש ועד עבירות המתה אשר נחשבות לעבירות החמורות ביותר בספק החוקים. הואיל וספר החוקים מכיל בחובו מנעד רחב של עבירות, הרי שהדבר מחייב את עורך הדין להיות בקיא ברזי החקיקה והפסיקה.

ייצוג קטינים במשפט הפלילי

חוק הנוער הוא החוק אשר מסדיר את העמדתם לדין פלילי של קטינים ואת דרכי הענישה הטיפול בהם. בית המשפט המוסמך הוא בית המשפט לנוער שיושב בו דרך קבע שופט נוער המתמחה בעבירות שבוצעו על ידי קטינים שטרם מלאו להם 18 שנה ביום הגשת כתב האישום. ייצוג קטינים על ידי עורך דין מנוסה יבטיח על שמירת מלוא הזכויות המשפטיות של הקטין. דעו לכם- כי באם קטין נעצר ומתנהלת כנגדו חקירה פלילית יש לפנות ללא דיחוי לעורך דין פלילי מאחר שבשלבי החקירה ומעצרו של הקטין חלים חוקים נוספים אשר אינם חלים כלפי בגירים- פנייה מידית לעורך דין- תבטיח על שמירת מלוא זכויותיו של הקטין.

נקודה חשובה נוספת- להבדיל מהעמדה לדין של בגיר אשר מטרת הענישה היא גמול והעונש כאמור יהיה חמור יותר. בעניינים של קטינים קבע המחוקק כי שיקול הענישה המכריע הוא שיקול השיקום, המהווה זכות בסיסית של כל קטין העומד לדין, על פי החוק והפסיקה.

ייצוג בהליכי הסגרה

בכדי שניתן יהיה להסגיר אדם למדינה זרה, יש צורך להכריז עליו כבר הסגרה.

לאחר בקשת הסגרה מצד המדינה המבקשת, יתבקש בית המשפט המחוזי בירושלים להכריז על המבוקש כבר הסגרה. על החלטת בית המשפט המחוזי באשר להכרזת המבוקש כבר הסגרה- הרי שעומדת לו זכות ערעור לבית המשפט העליון.

באם אדם מתנגד להסגרתו ויש צורך לקיים דיון לגופו של עניין, נמשכים הדיונים הן בפני הערכאה הדיונית ולאחר מכן ערכאת הערעור במידת הצורך. לחילופין, באם המבוקש מסכים להסגרתו, אזי שמדובר בהליך קצר באופן משמעותי.

מהות הדיון בהחלטת בר הסגרה היא קיומן של ראיות לכאורה לאשמתו. נקבע כי התכלית הדיון בבית המשפט בישראל היא לקבוע אם יש בחומר הראיות המצוי בידי התביעה הכלית הצדקה לבירור אישומו של הנאשם בבית המשפט בשטחי המדינה המבקשת הסגרת המבוקש או שמא האם הראיות לכאורה מאפשרות להעמיד את המבוקש בישראל.

צרו קשר לכל שאלה

גלילה לראש העמוד
WhatsApp chat
דילוג לתוכן