דיני עבודה

תחום דיני עבודה במשרדנו מנוהל על ידי צוות עורכי דין מקצועי אשר מתמחה מזה למעלה מעשור בליווי תיקים מורכבים בנושאי אפליה במקומות עבודה, הסכמי העסקה מול גופים וארגונים גדולים. תחום משפט העבודה הוא תחום רחב היקף וזאת נוכח אופיו הייחודי אשר כולל חקיקה ספציפית וערכאות שיפוטיות שונות. , תפקידו של העו"ד העוסק בתחום דיני העבודה הוא להכיר את התחום על בוריו תוך הכרה מקיפה הנוגעת להן לעובד והן למעסיק.

משרדנו מעניק מספר רב של שירותים מגוונים החל מ: שימוע לפני פיטורים שלא כדין, ניסוח הסכמי העסקה וכלה בתביעות להטרדה מינית.

אפליה אסורה בעבודה

אפליה אסורה בעבודה, היא התייחסות שונה לאדם על רקע מינו, מוצאו, מעמדו האישי, דעת, לאום וכיו"ב. החוק בישראל אוסר להפלות אדם בקבלה לעבודה, בתנאי העבודה ובהכשרתו בעבודה.

עובדים ומעסיקים

מדובר בתחום רחב מאד אשר כל אחד מבין הצדדים רשאי לעמוד על זכויותיו. כך לדוגמא עובד רשאי לתבוע את ימי מחלה, פנסיה, חופשה וכיו"ב.

הטרדה מינית

חוק למניעת הטרדה מינית בעבודה מטרתו להגן על כבודו של אדם, על חירותו וכדי לקדם שוויון בין המינים. כל מעשה אשר מכיל בתוכו אלמנט מיני יכול להוות הטרדה מינית בהתאם להוראות החוק, ובמידת הצורך אף מעשה פלילי.

עבודת נשים

חוק עבודת נשים מגדיר את זכויות הנשים בעבודה, לדוג' זכויות נשים במהלך היריון וחופשת לידה, עבודות אסורות ומגבלות בעבודה, זכויות הוריות וכיו"ב. חשוב להיוועץ עם עו"ד אשר בקיא ברזי החוק על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר.

שימוע לפני פיטורים

בישראל מעסיק מחויב לקיים לעובד שימוע עובר לפיטוריו, במעמד השימוע יוצגו בפני העובד הנימוקים המלאים באשר לפיטוריו. כל עובד זכאי להיות מיוצג על ידי עורך דין בשלב השימוע וכפועל יוצא מכך, העובד זכאי לקבל את המסמכים הרלוונטיים להליך השימוע. שלב השימוע הוא שלב חשוב מאד ואין להקל בו ראש.

הסכמי העסקה

חוזה עבודה מבטא את מכלול ההסכמות שבין המעסיק לעובד לרבות צורת העסקה המוסכמת על הצדדים. כמובן שחוזה עבודה המנוגדים לחוק אינם מחייבים את העובד. מומלץ לפני כל חתימה על הסכם העסקה להיוועץ עם עורך דין על מנת למנוע תביעות עתידיות.

חוק עובדים זרים הליך פלילי

חוק עובדים זרים זכאים לתנאי עבודה שזכאים להם עובדים ישראלים. כמו כן, מעסיקים מחויבים לדאוג לעובד הזר לזכויות סוציאליות. ברוב המקרים מעסיקים שוכרים שירותיהם של עובדים זרים ללא ויזת עובדה דבר אשר יכול לגרור פתיחת הליך פלילי.

צווי מניעה

פוטרת שלא כדין? לא בוצע שימוע כדין? הינך זכאי להגיש צו למניעת פיטורים שלא כדין. במקרה כזה חשוב מאד לפנות אלינו בהקדם האפשרי על מנת שמשרדנו יוכל לדאוג שלא תפוטרו מעבודתכם.

ייצוג בבית דין למשמעת

כל עובד מדינה חלים אשר עבר עבירה במסגרת העבודה ו/או מחוצה לה במקרה הצורך ניתן להתחיל בעניינו הליך משמעתי, הליך זה מקביל להליך פלילי ופעמים רבות מתנהל בצורה מקבילה להליך הפלילי. משרדנו עוסק בייצוג מקיף בבית דין למשמעת ואף בניהול הליכים פלילים כתחום ליבה.

פרישה מהעבודה

קיימים שלושה מועדים שבהם עובדים יכולים או צריכים לפרוש מהעבודה עקב גילם. גיל פרישה הוא הגיל שבו עובדים זכאי לפרוש מעבודתם ולקבל קצבת פרישה (פנסיה). גיל פרישה חובה הוא הגיל בו ניתן לחייב עובדים לפרוש מהעבודה. גיל פרישה מוקדמת הוא הגיל שבו עובדים יכולים, בתנאים מסויימים, לפרוש מעבודתם עוד לפני גיל הפרישה ולקבל קצבת פרישה. על מנת לבדוק את זכאותכם באשר לשאלת הפרישה מהעבודה- הינכם נדרשים לצור קשר עם עורך דין מנוסה.

יחסי עובד מעסיק

מדובר בתחום רחב מאד אשר כל אחד מבין הצדדים רשאי לעמוד על זכויותיו. כך לדוגמא עובד רשאי לתבוע את ימי מחלה, פנסיה, חופשה וכיו"ב.

מכרזים בעבודה

עולם המכרזים בעבודה הוא תחום רחב היקף ובעיקרו הוא קשור לעולם החוזים. משרדנו מעניק ליווי משפטי כולל בדרך להגשת וניהול המכרז.

הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה


מגזר ציבורי ותקשיר

תקנון שירות עובדי המדינה או בשמו המקוצר - תקשיר, חל על עובדים ומעסיקים במגזר הציבורי. היות שמדובר בתקנון אשר ניתן לעמיד בעטיו לדין חשוב מאד להיוועץ עם עורך דין מנוסה בתחום משפט העבודה.

ייצוג שוטרים וסוהרים

לבית הדין לעבודה אין סמכות לדון בפיטורי שוטרים או סוהרים ו/או בפגיעה בתנאי העסקתם. מכאן חשוב מאד להיוועץ עם עורך דין הבקיא בתחום משפט עבודה.

ייצוג עובדי הוראה ומשרד החינוך

משרדנו בעל ניסיון רב בייצוג עובדי הוראה אשר מועסקים באופן ישיר דרך משרד החינוך מכוח תקנון עובדי הוראה. כמו כן, משרדנו מייצג עובדי הוראה שונים המועסקים בחוזי עבודה עקיף אשר ממומנים על ידי משרד החינוך.