דיני תעבורה

עולם התעבורה הוא תחום מיוחד במינו בנוף הפלילי היות והוא יכול לגעת בכל אחד מאיתנו, החל מקבלת דו"ח תעבורה ועד פסילה בפועל של רישיון הנהיגה. לא אחת אנשים אשר מקבלים זימון לבית המשפט מתעלמים מהזימון כלא היה, אולם זו הטעות הגדולה והנפוצה ביותר, מאחר שבדיני תעבורה בתי המשפט שופטים חדשות לבקרים נאשמים שלא בפניהם. יוצא מכך, שהעונש שהנאשם מקבל חמור יותר. כמובן שבסיטואציה שבה בית המשפט לתעבורה מחליט לשפוט אדם שלא בפניו, כלל ראשון לפנות במהרה לעו"ד כדי שיפעל לביטול רוע הגזירה.

נהיגה בשכרות

על פי פקודת התעבורה אדם מוגדר כשיכור אם הוא שותה משקה משכר בזמן הנהיגה, או כאשר הוא ממונה על רכב, או כשמצוי בגופו סם מסוכן או תוצריו. על פי החוק אדם יחשב כשיכור אם נמצא בגופו מעל 50 מ"ג אלכוהול ב-100 מ"ל דם. או 290 מק"ג בליטר אוויר נשוף. יחד עם זאת, אם מדובר בנהג חדש שגילו נמוך מ-24 שנים או בנהג ברכב מסחרי, הוא ייחשב לשיכור אם נמצאו אצלו 50 מק"ג בליטר אחד של אוויר נשוף, או יותר מ-10 מ" ב-100 מ"ל דם.
כאמור מי שנתפס נוהג בשכרות מסתכן הן בשלילה מנהלית במידית לתקופה של 30 ימים, שלילה בפועל של הרישיון לתקופה שלא תפחת משנתיים ימים ובמקרים חריגים מאסר מאחורי סורג ובריח.
בעת קיבלת זימון לסור לתחנה משטרה לשם ביצוע הליך שימוע בטרם שלילת הרישיון כדי להיוועץ במהרה בעו"ד פלילי. דעו, כי במקרים בהם החליט הקצין הממונה לשלול את רישיונכם לתקופה של 30 ימים- ניתן להגיש ערר לבית המשפט המחוזי.
דיני תעבורה מחילים סוגיות רבות אשר יכולות לגרור עונשים רבים החל מקנס ועד לביצוע מאסר בפועל. לכן, חשוב לזכור ולדעת כי בטרם הגעה לחקירה ו/או משפט יש להתייעץ עם עו"ד פלילי.